Sepetim ( 0 )
CNC Router Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

CNC Router Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

11.09.2018
Gün geçtikçe seri üretim yapmanın önem kazandığı iş dünyasında CNC Router cihazların önemi giderek artmıştır. Kusursuz ve hızlı bir şekilde üretim yapılabilmesine olanak tanıyan CNC Router cihazları birçok sektörde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bizlerde bu amaçla CNC Router seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz...

Özel yazılımlar ile çalıştırılabilen CNC Router cihazları sanayi işletmeleri için büyük bir önem arz etmektedir. Bu tür cihazları kullanan firmalar seri bir üretim gerçekleştirebildikleri içinde çok ciddi bir şekilde ihracat yapabilmektedirler.

Aşağıda sıralamış olduğumuz CNC Router seçiminde dikkat edilecek hususları göz önünde bulundurmanız işletmeniz için büyük kazanımlar sağlayacaktır.

CNC Router seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır eğer bu noktara dikkat ederek alışveriş yaparsanız kesinlikle hiç sorun yaşamadan makinenizi uzun yıllar kullabilirsiniz.

  • Öncelikle bulunduğunuz sektöre en uygun CNC Router seçimi yapmaya çalışmalısınız.
  • Malzeme kalitesinin yanı sıra yazılımın kalitesine de bakılmalıdır. Bazı firmalar yazılımı kendisi değil başka firmadan sağlıyorlar bu da ortalığı karıştırabiliyor.
  • CNC Router markanın satış öncesinde olduğu gibi satış sonrasında da yeterli teknik destekleri veriyor mu diye sorgulanmalı biz Türkiye Cnc olarak her türlü desteği veriyoruz.
  • İş hacminize uygun olarak en uygun motor çeşitli CNC Router cihazını tercih etmelisiniz. Sizleri ürün almadan önce bilgilendirip en doğru ürünü almanız sağlıyoruz.
  • İşletmenizin büyüklüğüne göre uygun ebatlarda makina almaya çalışmalısınız. Sizlere bu konuda da elimizden gelen yardımı yapıyoruz.
  • Asla Çin Menşeli CNC Router almayın. Türk Malları her daim uzun vadede size büyük avantajlar sağlayacaktır. Ayrıca garanti kapsamı da sizler için diğer bir artı olacaktır.
  • Üretim yapan firmanın personellerinize gerekli eğitimi verip vermeyeceğini mutlaka araştırın. Türkiye siensi olarak sizlere bu eğitimi veriyoruz.
  • CNC Router cihazına ait gerekli güvenlik önlemlerinin olmasına dikkat ediniz.
  • Alacak olduğunuz cihazın yedek parça temini konusunda ulaşılabilir olduğuna dikkat edin.
  • Son olarak yazılımın kalitesini mutlaka araştırın.

CNC Router cihazı dışarıdan ne kadar kaliteli görünse de birlikte kullanılacak olan yazılımın kalitesi çok daha önemli olmaktadır çünkü yazılım ne kadar kaliteli olursa üretim o doğrultuda istenilen kaliteye ulaşır. Yazılım olmadan makineniz bir demir yığınından öteye gidemez. Ürünleriniz istediğiniz ölçülerde ve kalitede kesilmez ve sizlere sürekli sorunlar yaşatır. 

CNC Router seçimi konusunda sektördeki tecrübemizle doğru orantılı olarak elimizden geldiğince bilgiler aktarmaya çalıştık. Mutlaka yukarıda maddeler halinde sıralamış olduğumuz maddelere uyunuz. Tüm bu hususlara dikkat etmeniz halinde birim maliyetinizde ciddi bir düşüş olur bunla doğru orantılı olarak da işletmenizin kar marjı çok ciddi seviyelere yükselir. Aklınıza takılanları https://www.turkiyecncrouter.com/iletisim sayfamızdan bizere sorabilirsiniz. Sizlere en yakın zamanda yardımcı olmaya çalışırız.